SKLENĚNÁ MOZAIKA

Barevné vitrážové sklo umožňuje - ve srovnání s keramikou - dosáhnout v mozaice mnohem větší preciznosti a jemnosti. Pracuji jak se sklem průhledným, ze kterého vytvářím lampy, lucerny a světlohry, tak i opálovým, neprůhledným, které používám na drobné motivy na kamenech, ale také k ozdobení rámů zrcadel, barevné mísy, krabičky a jiné.

SKLENĚNÉ MOZAIKY NA KAMENECH

Oblázky ozdobené mozaikou z opálového (neprůhledného) vitrážového skla, které doplňuji korálky či jinými komponenty. Každý střípek uříznu na míru, zabrousím, nalepím... a pak to celé vyspáruji, vyleštím, a většinou nakonec taky ošetřím včelím voskem. 

Kamínky docela rychle mizí, takže nabídka tady nemusí být úplně aktuální. Na začátek galerie dávám kamínky dostupné, ke konci jsou pak fotky prodaných - pro inspiraci, co si třeba můžete nechat vyrobit na přání. Výroba zabere většinou cca týden, lze se domluvit na jiné barevné variantě a velikosti.

červené se šnekem 370 Kč
sbírka barevných radostí :-)
ceny mezi 240-600 Kč
šnek duhový menší 600 Kč
modré srdíčko s kytičkou 350 Kč
skleněná mozaika na oblázku cca 7.5 cm, Fimo kytička
s pomněnkou a kuličkami 350 Kč
opálové sklo, korálek-kytička a kovové kuličky
modrozelené srdce 450 Kč
opálové barevné sklo, kabošon z dichro*ického skla (krásně duhově se leskne, ale nejde to vyfotit :-)) a kovové kuličky
s červenou kytičkou 320 Kč
modré srdíčko s kytkou 450 Kč
skleněná mozaika s ploškovaným korálkem, kámen asi 12 cm
červené srdce 420 Kč
skleněná mozaika na černém mramorovém oblázku
další fotky
MOZAIKOVÉ LAMPY A LUCERNY

Barevná světýlka, která oživí interiér a rozjasní pošmourné večery.

Lampy vytvářím na přání z vitrážového skla, skleněných komponent a korálků, většinou také využívám barvené plátky brazilských achátů.

CENY: lampa/lucerna s jednou zdobenou stranou vyjde na cca 700-1000 Kč, dvě strany cca 1100-1400 Kč, všechny strany budou zhruba v rozmezí 2000-3000 Kč; cena se odvíjí hlavně od toho, na kolika stěnách je mozaika (může a  být po celé ploše, na 3 stěnách, nebo jen na čelní straně), a kolik achátových plátků je v mozaice použito.

 

Lze si vybrat mezi hranatou elektrickou lampou, jejíž výška je cca 20 cm, a lucernou na svíčku - ta je ve variantách: hranatá bílá, hranatá černá, a bílá se zdobenější stříškou (viz foto).

Fotky jsou ilustrační, žádná z těchto lamp aktuálně není k mání a mnohé jsem ani nedělala já, ale vznikly pod mým vedením na kurzech... berte to teda jako inspiraci, ráda vytvořím velmi podobnou, jinou... nebo to případně můžete zkusit sami na některém z mých kurzů :-)

lampa červená s achátem
cena tohoto typu je kolem 1000 Kč (zdobená je jen čelní strana)
Lampa s řeckou mozaikou
Skleněná elektrická lampa vel. 22x10x10cm, s lepenou vitráží na 3 stěnách stěnách. Cena tohoto typu je cca 2000 (zdobená všechny strany kromě zadní)
Lampa s achátem
Skleněná elektrická lampa vel. 22x10x10cm, s lepenou vitráží pouze na čelní straně - zbylé tvoří mléčné sklo v narůžovělém odstínu (ale lze si vybrat i čistě bílé). V mozaice je použitý achátový plátek, vitrážové sklo a skleněné korálky. Cena kolem 1000 Kč (zdobená je čelní strana)
větrníková
lucerna duhová
černá hranatá lucerna na svíčku, výška 28 cm. zde zdobená pouze čelní strana, cena kolem 800 Kč (bez achátu)
lucerna Ledová kráska
bílá hranatá lucerna výšky 28 cm, s jemným dekorem. tento typ je při ozdobení všech stran za cenu cca 2000 Kč (+ případně acháty navíc)
lucerna se zdobenou stříškou a chátem
třetí typ lucerny - tento tvar je pouze v bílé barvě (černá se zdá kvůli nasvícení). Má ozdobené všechny strany, a cena je kolem 2400 Kč (plus acháty)
lucerna černá hranatá
modrooranžová
další fotky