top of page
SKLENĚNÁ MOZAIKA

Barevné vitrážové sklo umožňuje - ve srovnání s keramikou - dosáhnout v mozaice mnohem větší preciznosti a jemnosti. Pracuji jak se sklem průhledným, ze kterého vytvářím lampy, lucerny a světlohry, tak i opálovým, neprůhledným, které používám na drobné motivy na kamenech, ale také k ozdobení rámů zrcadel, barevné mísy, krabičky a jiné.

SKLENĚNÁ MOZAIKA NA KAMENECH

Oblázky ozdobené mozaikou z opálového (neprůhledného) vitrážového skla a případně korálků.

Na začátku galerie najdete kamínky dostupné (s cenou), dál i fotky prodaných - pro inspiraci. Takové si třeba můžete nechat vyrobit na přání, většinou do dvou až tří týdnů.

Pokud se vám líbí některá andělka či víla, a chcete na ni přidat kvítek nebo srdíčko, je to možné (kvítek zdarma, srdíčko za 20 Kč doplatek)

MOZAIKOVÉ LAMPY, LUCERNY a SVĚTLOHRY

Barevná světýlka, která oživí interiér a rozjasní pošmourné večery.

Lampy (elektrické), lucerny na svíčku i světlohry - závěsné kruhy vytvářím na přání z vitrážového skla, skleněných komponentů a korálků, většinou také využívám barvené plátky brazilských achátů. Pokud to není uvedeno na začátku popisku, žádný z vyfocených výrobků není okamžitě k odběru, doba výroby je zpravidla 2-4 týdny.

CENY: lampa/lucerna s jednou zdobenou stranou vyjde orientačně na 1100-1600 Kč, dvě strany cca 1500-2400 Kč, tři jsou od 2100 Kč, všechny strany od 2500 Kč. Cena se odvíjí od toho, jak pracný je motiv. Pokud jsou použity achátové plátky, cena se tím navyšuje.

Lze si vybrat mezi hranatou elektrickou lampou (výška cca 20 cm), a lucernou na svíčku - ta je ve třech variantách: hranatá bílá, hranatá černá, a bílá se zdobenou "krajkovou" stříškou (viz fotky) a je o něco vyšší. Pro světlohry používám jako podklad kruh z čirého skla s převrtaným otvorem z zavěšení, Tyto podklady v mnoha velikostech . obvyklé jsou průměry 10cm, 15cm, 18cm, 20cm, 25cm  ale dá se domluvit i jiná velikost na míru.

Byla jsem u zrodu všech tady vyfocených lamp, luceren a světloher, ale ne všechny jsem přímo sama vyrobila - některé vznikly pod mým vedením na kurzech, a jsou tu jako inspirace, jak se dá se sklem kouzlit. Ráda vytvořím podobnou, nebo jinou podle vašeho přání... případně to můžete zkusit sami na některém z mých kurzů :-)

bottom of page