tohle právě vzniká... 

20180829_133936
20180829_133936
20180830_180747
20180830_180747
20180830_180852
20180830_180852
1/2

CHCETE MOZAIKU...  A CO DÁL?

 
Jak probíhá zakázka?
  • sdělíte mi svou představu o mozaice (velikost, umístění, barva...) a dostanete předběžnou cenovou nabídku
  • potřebuji vidět daný prostor - ideálně na osobní schůzce, ale pokud jste zdaleka, bude stačit i fotka
  • připravím několik návrhů dekoru a barevného ladění
  • zpravidla obstarávám i veškerý potřebný materiál (obkladačky, keramické a skleněné komponenty, kamínky...)
  • vlastní tvorba mozaiky může probíhat přímo na místě, nebo lze motiv přilepit na perlinku tak, aby byl schopný převozu, a instalaci/spárování si zařídíte sami - oba postupy mají své výhody a nevýhody (víc osobně)
Navrhuji a vytvářím mozaiky na míru danému prostoru, ale především tak, aby byly v souladu s lidmi, kteří v něm žijí. Už jsem do mozaiky zapracovávala rozbitý talíř i silové kameny podle principů feng-shui, často předem vyrábím originální keramické komponenty přímo pro konkrétní projekt.
zelená koupelna
zelená koupelna

detail mozaikového pásu

parapet
parapet
africká kuchyň
africká kuchyň

detail motivu nad kuchyňskou linkou před vyspárováním

1/5
 
Cena realizace
zahrnuje návrh, přípravu materiálu a vlastní práci na mozaice, a pohybuje se obvykle mezi 6.000 - 10.000 Kč za čtvereční metr.
Tato částka pokrývá kromě práce také běžný materiál (běžně dostupné obkladačky, lepidlo, spárovací hmota). Navíc je třeba připočíst dopravu a případnou výrobu keramických komponentů na míru. Mozaiky, u nichž je nutné každý střípek zabrušovat (podlahové, ve sprchovém koutě apod.) jsou výrazně časově náročnější. Cenu také ovlivňuje složitost dekoru, umístění (tedy jak náročná je vlastní práce) a další faktory.
Pokud Vás to láká, můžete se do tvorby mozaiky sami zapojit, užít si tvoření... a snížit náklady až o polovinu.
 
Jaký materiál používám?
Typ obkladu volím především podle barevného ladění mozaiky a případně tloušťky materiálu.
Pokud lepím mozaiku přímo na místě (na stěnu, podlahu...), nejsem omezená tloušťkou materiálu a využívám nejrůznější druhy obkladaček, dlažby, kamínků a další komponenty. Tento postup mi umožňuje dosáhnout barevné živosti a bohatosti díky využití mnoha odstínu dané barvy.
Pokud motiv lepím na perlinku, je nutné použít obkladačky stejné, nebo velmi podobné tloušťky, barevnost je tedy poněkud omezená.
S oblibou pracuji s oblázky s nejrůznějších velikostí, občas se pouštím do upcyklingu - využití starého porcelánového nádobí.
Pracuji výhradně s velmi kvalitními lepidly a spárovacími hmotami.
Projekt Mozaikujeme spolu
Pokud jste sami zruční a nebo aspoň dost odvážní, můžete se do realizace vlastní mozaiky zapojit - společně se mnou štípat, brousit lepit střípky, spárovat. Naučíte se něco nového, a budete mít spoustu let na očích výsledky své práce.
 
Keramika vyrobená vaší mozaice na míru
Pro jednotlivé realizace často vytvářím keramické komponenty, které dodají dílu osobitost - zpravidla jsou to drobné tvary s barevnými glazurami či zataveným sklem, může ale jít i o větší keramické motivy, které do mozaiky zakomponuji.
Keramické drobnůstky vyrábím, a mohu vám je dodat i pokud na mozaice pracujete sami. Více o těchto komponentech, jejich typech, cenách aj. najdete v obchůdku
 
0IMG_7403-1
00IMG_5781-1
směs
0IMG_7386-1
začlenění do mozaiky
1/2