top of page

tohle právě vzniká... 

CHCETE MOZAIKU...  A CO DÁL?

jak pracuji
Jak probíhá zakázka?
  • sdělíte mi svou představu o mozaice (velikost, umístění, barva...) a dostanete předběžnou cenovou nabídku
  • potřebuji vidět daný prostor - ideálně na osobní schůzce, ale pokud jste zdaleka, bude stačit i fotka
  • připravím návrh dekoru a barevného ladění.. a ten spolu diskutujeme tak dlouho, až jsou všichni spokojení :-)
  • zpravidla obstarávám i veškerý potřebný materiál (obkladačky, keramické a skleněné komponenty, kamínky...)
  • vlastní tvorba mozaiky může probíhat přímo na místě, nebo lze motiv přilepit na perlinku tak, aby byl schopný převozu, a instalaci/spárování si zařídíte sami - oba postupy mají své výhody a nevýhody (víc osobně, je to na delší povídání)
Navrhuji a vytvářím mozaiky na míru danému prostoru, ale především tak, aby byly v souladu s lidmi, kteří v něm žijí. Už jsem do mozaiky zapracovávala rozbitý talíř i silové kameny podle principů feng-shui, často předem vyrábím originální keramické komponenty přímo pro konkrétní projekt.
cena
Cena realizace
zahrnuje návrh, přípravu materiálu a vlastní práci na mozaice, a pohybuje se obvykle mezi 12.000 - 25.000 Kč za čtvereční metr.
Tato částka pokrývá kromě práce také materiál (běžně dostupné obkladačky, lepidlo, spárovací hmota). Pokud budete chtít mozaiku  z těžko dostupných či drahých materiálů, nebo extra pracné motivy, bude cena adekvátně vyšší.
Navíc je třeba připočíst dopravu a případnou výrobu keramických komponentů na míru. Mozaiky, u nichž je nutné každý střípek zabrušovat (podlahové, ve sprchovém koutě apod.) jsou výrazně časově náročnější. Cenu nejvíc ovlivňuje složitost dekoru, ale také umístění (tedy jak náročná je vlastní práce) a další faktory.

Pokud Vás to láká, můžete se do tvorby mozaiky sami zapojit, užít si tvoření... a snížit náklady.
materiál
Jaký materiál používám?
Typ obkladu volím především podle barevného ladění mozaiky a případně tloušťky materiálu. Protože ráda používám širokou škálu odstínů, kombinuji obkladačky od mnoha výrobců, případně si i obkladačky sama glazuji na správný odstín.
Pokud lepím mozaiku přímo na místě (na stěnu, podlahu...), nejsem technologicky omezená tloušťkou materiálu, což mi umožňuje využívat různé druhy obkladaček, dlažby, kamínků a další komponenty. Tento postup mi umožňuje dosáhnout barevné živosti a bohatosti díky využití mnoha odstínu dané barvy. Na druhou stranu je tato metoda časově náročnější, a bude u vás víc nepořádku.
Pokud motiv lepím na perlinku (tedy k vám přivezu už hotový, a jen instaluji na stěnu a spáruji), je nutné použít obkladačky stejné, nebo velmi podobné tloušťky, barevnost je tedy poněkud omezená, a to zejména u mrazuvzdorných materiálů.
S oblibou doplňuji mozaiky vlastními keramickými komponenty, kamínky... občas se pouštím i do upcyklingu - využití starého porcelánového nádobí.
Pracuji výhradně s velmi kvalitními lepidly a spárovacími hmotami.
Projekt Mozaikujeme spolu
Pokud jste sami zruční a nebo aspoň dost odvážní, můžete se do realizace vlastní mozaiky zapojit - společně se mnou štípat, brousit lepit střípky, spárovat. Naučíte se něco nového, a budete mít spoustu let na očích výsledky své práce.
mozaikujeme spolu
Keramika vyrobená vaší mozaice na míru
Pro jednotlivé realizace často vytvářím keramické komponenty, které dodají dílu osobitost - zpravidla jsou to drobné tvary s barevnými glazurami či zataveným sklem, může ale jít i o větší keramické motivy, které do mozaiky zakomponuji.
Keramické drobnůstky vyrábím, a mohu vám je dodat i pokud na mozaice pracujete sami. Více o těchto komponentech, jejich typech, cenách aj. najdete v obchůdku
keramika na míru
bottom of page