top of page
keramika nejen do mozaiky
 KOMPONENTY DO MOZAIEK
(moooc ...a pořád přibývají další)
MAGNETKY A K ZAVĚŠENÍ
taky hotové zvonkohry a závěsy
UŽITKOVÁ KERAMIKA
svícny, misky, domovní čísla...

Objednávání veškeré keramiky probíhá tak, že mi napíšete e-mail a v něm, co byste rádi - ideálně když rovnou vložíte fotky.

U malých věcí do 30 Kč standardně nevyhledávám konkrétní kusy - prostě vám najdu "3 červené spirálky velikosti asi 5 cm + 8 modrých peciček, raději menší", jak mi napíšete. Pokud chcete konkrétní kusy, najdu vám je, ale za příplatek 10 Kč/kus (páč to přehrabávání a posílání fotek žere dost času).

Na všechny tu vystavené věci můžu nalepit malý a silný neodymový magnet, čímž se z nich stane ozdoba ledničky... nebo si je můžete objednat jen tak, pro radost, jako dárek, k nalepení na fotorámeček... co vás napadne :-)

keramické komponenty

... třeba takhle se dají použít v mozaice...

keramické komponenty rozdělené podle velikosti a ceny:

pokud si chcete vybírat podle motivu a využití:

DĚTSKÉ MOTIVY
komponenty
pišišvořinky do 25 kaček

Je nás mnoho, a jsme nejoblíbenější doplňky mozaiek: pecičky, kolečka, spirálky a písmenka. Rozdíl mezi pecičkou a kolečkem je v tom, že kolečko je víceméně placaté, nebo dokonce s malým vybráním uprostřed, zatímco pecička je... prostě pecička. Pěkně oblá. Vyskytujeme se ve spoustě barev (vpodstatě plná barevná škála), některé jsme dokonce mrazuvzdorné a můžeme zdobit venkovní mozaiku.

K objednání stačí napsat požadovanou velikost, barvu a počet (pecičky jsou jen malé, kolem 2cm, kolečka si můžete vybrat v rozmezí cca 1.5-10 cm). Pokud něčeho budete potřebovat hodně, můžeme se domluvit na slevě.

NEJMENŠÍ
barevné drobnosti za 30-40 kaček

Jsme menší kousky keramiky, kulaté, hranaté, šišaté, lísky, srdíčka... někdy jednobarevné, jindy s vykresleným reliéfem či rytým dekorem. Většinou jsme zdobené glazurami, někdy i oxidy, případně zataveným sklem. Některé dekory lze celkem snadno zopakovat, jiné vznikly šťastnou náhodou při experimentech s glazurami... a nejspíš už takové nebudou. Ty se budu snažit po prodání vyřadit. Kousky vhodné pro venkovní použití to mají napsáno pod fotkou - většinou jde o ty v tlumenějších barvách.

K objednání vložtte do e-mailu fotky s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak který je ten pravý.

MALÉ
STŘEDNÍ
střední třída  (cena 50-70 Kč)

Zdobená srdíčka, šneci, kolečka se zataveným sklem i nejrůznějšími reliéfy, dětské motivy... tohle všechno jsou hrdí zástupce této kategorie. Velikostně ideální do téměř všech druhů mozaiek, ale také jako magnetky. Výrobků mám víc, než je tu vyfoceno - pokud jste nenašli, co potřebujete, zkuste mi napsat.

Pro objednání mi pošlete zkopírovanou fotku + popis (jiná barva, počet kusů...).

velké keramické radosti za víc kaček

A tohle jsme my, vymazlení keramičtí originálové! Každému z nás byla při tvorbě věnována speciální pozornost - jsme zdobení rytými dekory, kombinacemi oxidů a efektních glazur, zataveným sklem či dokonce zlatem...

Mnozí z nás dosazují rozměrů, které je předurčují k využití spíše ve větších mozaikách (na stěně, stolky...) , případně jako ozdobná podložka pod svíčku.

K objednání vložte do mejlu fotky s popiskem.

VELKÉ
SRDÍČKA
SRDÍČKA  NEJRŮZNĚJŠÍCH  BAREV, TVARŮ A VELIKOSTÍ

Jsme tradičním projevem náklonosti, takže na nás lidi rádi koukají, a dávají si nás navzájem. Můžeme být téměř ve všech barvách a nejrůznějších velikostech, zdobené glazurami, oxidy, zataveným sklem... a třeba i rytými dekory nebo ozajstným zlatem! Menší kousky se dají shlukovat do různých útvarů jako hvězdy a kytičky a vypadají tak skvěle jako centrální motiv větších mozaiek na zdi či stolku. Velké kousky jsou spíš solitéry... Nějaké fotky mozaiek, kde jsou použitá srdíčka (i jiné komponenty), najdete tady.

Většinu dekorů tu zveřejněných lze zopakovat, ale některé vznikly šťastnou náhodou při experimentech s glazurami... a nejspíš už takové nebudou. Ty se budu snažit po prodání vyřadit. Některé jsou vhodné i pro venkovní použití - většinou ty v tlumenějších barvách. Část srdíček má i dírku k zavěšení... a asi na všechna lze nalepit magnet.

K objednání vložte prosím do e-mailu fotku, ideálně i s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak který jste si vybrali, nebo jakou barvu si přejete.

DĚTSKÉ MOTIVY zvířátka, kytky, skřítci...

 Veselé a pestré (no dobře, ne úplně všechny... lebkám černá sluší ;-)) kousky určené zejména do mozaiek pro děti a hravé dospělé, či jako magnety.

K objednání vložte do mejlu fotky s popiskem. Pokud to bude na mozaikovou sadu, tak i svou představu o barevnosti (doladíme...).

dětské moivy
spirály
SPIRÁLY ALIAS ŠNECI

Ručně zamotaní šneci rozličných velikostí a barev. Ve stejných barvách mám v vždycky i srdíčka a pecičky, aby se to dalo dobře kombinovat.

Pro objednání do mejlu vložte fotku, ze které chcete objednávat, a případně popis (jiná barva, počet kusů...).

zpátky nahoru
přírodní barvy
keramika v přírodních barvách

Tyto kousky jsou většinou vypálené na vyšší teplotu, a proto odolnější, a použitelné i v exteriéru (neplatí pro úplně všechny - viz poznámka u fotky). 

K objednání vložte do e-mailu fotky s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak který je váš favorit (jestli raději světlejší odstín a takový reliéf.. atd.)

U věci do 30 Kč standardně nevyhledávám konkrétní kusy, pokud si to přejete, můžu, ale za příplatek 10 Kč/kus.

zatavené sklo
keramika se zataveným sklem

Keramické "mističky" vyplněné roztaveným sklem různým barev... kromě fialové, růžové a černé mám skorovšechny. Některé  kousky jsou vypálené na vyšší teplotu, a proto odolnější, a použitelné i v exteriéru (neplatí pro úplně všechny - viz poznámka u fotky). 

K objednání vložte do e-mailu fotky s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak která barva je ta pravá. určitě mám víc, než je tu nafoceno, a naopka některé kouksy už nemusí být k mání.. ptejte se...

U věci do 30 Kč standardně nevyhledávám konkrétní kusy, pokud si to přejete, můžu, ale za příplatek 10 Kč/kus.

KULATÉ ORIGINÁLY

Kolečka, oválky a šišoidy nejrůznějších barev a zdobení. Větší kusy jsou zpravidla originály, které už přesně nezopáknu - ale můžu vám vytvořit něco podobného, když si počkáte.

K objednání mi vložte do mejlu fotky s popiskem.

KLATÉ ORIGINÁLY
LISTY, LÍSTKY, LÍSTEČKY...

Otisky skutečných listů, razítka, "kapky", které v mozaikách používáme jako lístky okvětní či ty zelené... vše v různých barvách a velikostech. Některé mrazuvzdorné, viz popis.

Objednáte tak, že vložíte do mejlu fotky vybraných kousků

listy
písmena
PÍSMENA

Písmena jsou ze šamotové hlíny, s oxidem k zvýraznění. Pálená na vysoko, tedy mrazuvzdorná, ale při použití v mozaice se povrch může mírně zanášet barvou spárovací hmoty - doporučuju před spárováním zalepit.

Výška je cca 3 cm, šířka různá podle písmen.

K objednání stačí napsat do e-mailu která písmena, a počet.

hranaté
HRANATÉ KACHLÍKY 

Čtverce a obdélníky různých rozměrů. Výhodou je, že se dají snadno kombinovat, a vytvořit z nich třeba ozdobnou borduru zrcadla, vyplnit místo po jedné vynechané obkladačce v koupelně... a tak.

Pokud byste měli zájem o větší počet kusů podobného dekoru, domluvíme se na ceně.

K objednání vložte do e-mailu fotky s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak který je váš favorit (jestli raději světlejší odstín a takový reliéf.. atd.)

U věci do 30 Kč standardně nevyhledávám konkrétní kusy, pokud si to přejete, můžu, ale za příplatek 10 Kč/kus.

MRAZUVZDORNÉ  tedy určené i ven

Tyto kousky jsou vypálené na vyšší teplotu, a proto odolnější, a použitelné i v exteriéru, třeba na venkovní zdi.

K objednání vložte do e-mailu fotky s popisem, případně pokud je tam víc kousků, tak který je váš favorit (jestli raději světlejší odstín a takový reliéf.. atd.)

U věci do 30 Kč standardně nevyhledávám konkrétní kusy, pokud si to přejete, můžu, ale za příplatek 10 Kč/kus.

mrazuvzdorné
duhvá srdíčka

zvonkohry, keramika k zavěšení a magnetky

Keramické kousky opatřené dírkou či drátěným očkem (či dvěma), které umožňují jejich zavěšení - na vánoční stromeček, fikus... mrazuvzdorné kousky mohou zdobit celoročně balkon či oblíbenou jablůňku... vypadají krásně jako barevné "zvonkohry", které ozdobí váš pokoj či zahradu... a dvouočkové lze vzájemně propojit a vytvořit z nich tak svislý řetěz, doplněná třeba korálky.

Magnetky lze vytvořit ze všech keramických komponentů - používám silné neodymové magnety, které jsou malé a hladké - neškrábou tedy po ledničce :-)

užitkové

užitková keramika - misky, svícny, domovní čísla...

Většina fotek je tu pro inspiraci - vyrábím spíš na zakázku než do zásoby.... pokud je některý kus volný, je to uvedeno. Ráda něco udělám i podle vašeho přání, ale počítejte asi měsíc na výrobu.

bottom of page